';
delimiter image

Naše služby

Transport BENELUX<-> Slovensko / Česko

1. Preprava balíkov Belgicko, Holandsko, Luxembursko

Ako to u nás funguje?

Osobne prepravujeme (sťahujeme) balíky z presnej adresy odosielateľa na presnú adresu k prijímateľovi (vchodové dvere paneláku/dvere do dvora). Vaše balíky je možné prevziať alebo doručiť aj priamo z/do domu/bytu, cenník za túto službu nájdete v prepravných podmienkach.

Nepracujeme ako sprostredkovateľská firma, takže neprekladáme vaše balíky do žiadnych kamiónov! Celú cestu je balík na jednom mieste a v bezpečí. Je to veľmi výhodné hlavne pre ľudí, ktorí chcú poslať krehké veci alebo už majú zlé skúsenosti s inými (veľkými) firmami. U nás je Váš balík naša priorita. Pracujeme systémom od dverí k dverám a v prípade komplikácií môžete dodaciu adresu zmeniť, ale len do času, pokiaľ sme balík už neskúšali doručiť na prvú adresu!! Balíky sú po celý čas prepravy poistené, v prípade záujmu je možnosť aj extra poistenie.
Dĺžka prepravy je v každom termíne individuálna a záleží to od viacerých okolností, zvyčajne od 1 do 7 dní. Odosielateľa i prijímateľa vždy kontaktujeme sms-kou aspoň deň pred vyzdvihnutím/doručením balíkov s odhadovaným časom príchodu.  

Platbu za prepravu môže uhradiť odosielateľ, aj prijímateľ. Z našich skúseností však uprednostňujeme, aby za prepravu platil odosielateľ.
Spôsob platby: hotovosť (prijímame eurá, libry aj české koruny), paypal (libry a eurá), bankový prevod na UK účet (libry), bankový prevod na SK účet minimálne 1 deň vopred (eurá).
Čísla účtov nájdete na našej stránke v časti kontakt.

Obsah balíka

Je zakázané posielať cigarety, alkohol, zbrane, náboje, chemikálie, rádioaktívne látky, omamné látky, výbušné látky, horľaviny, lieky. Prípadné pokuty bude musieť uhradiť prijímateľ/odosielateľ. Ďalej neodporúčame veci, ktoré sa môžu rýchlo pokaziť a tiež mrazené potraviny.

Ako správne prichystať balík(y) na prepravu?

Veci môžete zabaliť do kufrov, krabíc, cestovných tašiek. Ak posielate televízor, ktorý nie je zabalený v originálnej krabici, musíte ho dostatočne obaliť stretch (naťahovacou) fóliou. Stojan televízora odporúčame odmontovať. Pri bicykloch a inej technike, ktorá sa môže poškodiť či zašpiniť (látkové cestovné tašky, kufre), zabaľte veci do fólie alebo to zabalíme za vás za malý poplatok. Poplatky nájdete v sekcii cenníkDôležité je, aby všetky veci boli dôkladne označené a to nasledovne:

 • meno a priezvisko prijímateľa,
 • adresa doručenia a
 • telefonický kontakt na prijímateľa

Balíky nad 30kg

Prosíme Vás, rozdeľte ho do dvoch alebo viac krabíc (Health and Safety). Platí sa za váhu, nie za počet balíkov. Ak túto váhu porušíte, účtujeme extra 12EUR. Pokiaľ sa jedná o zásielku zabalenú priamo výrobcom (nový tovar z obchodu), prípadne tovar ktorý sa nedá rozdeliť, ten môže byť aj ťažší ako 30kg bez príplatku.

Balík(y) do 20 kg

Ak posielate balík(y), ktoré vážia dokopy menej ako 20kg, platí jednotná cena 30EUR.

EXPRESNÉ DORUČENIE

Našim zákazníkom ponúkame možnosť využiť nadštandardnú službu v podobe expresného doručenia balíka do 48 hodín za príplatok 20EUR.

BENELUX <-> UK

Preprava balíkov je možná aj medzi krajinami Beneluxu a Spojeným Kráľovstvom. Cena za prepravu balíkov je rovnaká, ako medzi Beneluxom a SK/CZ.


2. Preprava zvierat Belgicko, Holandsko, Luxembursko

 • osobne (bez sprostredkovateľských poplatkov)
 • z presnej adresy odosielateľa na presnú adresu k prijímateľovi!
 • vždy používame 2 vozidlá v termíne prepravy naraz pre rýchly zber v krajine nakládky a rozvoz v krajine doručenia
 • maximálne 5 zvierat v jednom vozidle
 • máme všetky potrebné povolenia na prepravu zvierat v rámci celej Európy
 • naše autá máme upravené na prepravu zvierat podľa platnej legislatívy
 • množstvo skúseností a referencií
 • najlepšie ceny

Prepravujeme prevažne domáce zvieratá ako psy, mačky, fretky, zajace, rôzne hlodavce, ale aj ježkov, vtákov, korytnačky, alebo rybičky.

O zvieratká je celý čas postarané, pravidelne zastavujeme na odpočívadlách kde vašich domácich miláčikov vyvenčíme, nakŕmime a dolejeme im vodu do misky. Celú dobu sa snažíme aby to bola pre nich pohodlná, bezstresová a hlavne bezpečná cesta. Všetky zvieratká sú prepravované v aute, ktoré je schválené štátnou veterinárnou správou SR. Čiže po celý čas prepravy majú v aute zapnutú klimatizáciu/vetranie a sú umiestnené v prepravkách kôli bezpečnosti. Prepravky v aute máme umiestnené v časti, kde je najlepší/čerstvý vzduch.

Vodič(i) absolvovali kurz o preprave zvierat na dlhé trasy a od roku 2014 sme bezpečne prepravili už tisícky zvierat. Maximálny počet prepravovaných zvierat v jednom aute máme stanovený na 5ks, aby sme bezproblémovo zvládli starostlivosť o všetky zvieratá.  Doba prepravy:
– Benelux- Česko, západné a stredné Slovensko cca 24 hodín
– Benelux- východné Slovensko cca 36 hodín

Podmienky prepravy:

 • platný cestovný pas
 • čip
 • očkovanie proti besnote
 • potrava a voda na 2 dni
 • obojok a vodítko
 • prepravka.

Ak nemáte prepravku, ponúkame Vám možnosť prenájmu. Máme všetky veľkosti. Ceny za prenájom nájdete v sekcii cenník. Dátumy prepravy sú rovnaké ako pri preprave balíkov. Zvieratá pri zbere nakladáme do auta ako posledné a v krajine doručenia ich prednostne rozvážame pred rozvážaním balíkov.

Zvieratá Vám vieme po dohode prepraviť v rámci celej Európy.

Pre rezervovanie prepravy zvieraťa sa posiela záloha

– 50% na UK/SK účet alebo
– 55% na Paypal (5% je poplatok za prevod peňazí cez Paypal)

Čísla účtov nájdete na našej stránke v časti kontakt.

Zvyšok peňazí musí zaplatiť odosielateľ v hotovosti v deň nášho vyzdvihnutia, prípadne ich treba doposlať na ten istý účet (kde pošlete zálohu) najneskôr 1 deň pred vyzdvihnutím zvieraťa.

Po uhradení zálohy Vám budú poslané presné inštrukcie k preprave.

Preprava zvierat je možná aj medzi Beneluxom a UK, pre nacenenie prepravy nás prosím kontaktujte

Na nasledovnom obrázku môžete vidieť povolenie na prepravu zvierat na dlhé trasy zo štátnej veterinárnej správy.

 


3. Preprava automobilov

Prepravíme aj Vaše auto! (pojazdné i nepojazdné)
Pre konkrétnu cenovú ponuku nám prosím napíšte podrobnejšie informácie na e-mail:

 • Typ auta, ročník, hmotnosť prípadne rozmery (dĺžka a výška)
 • Kedy by ste chceli prevoz uskutočniť
 • Odkiaľ (štát, mesto), Kam (štát, mesto) by ste chceli previesť auto

Samotná preprava je realizovaná prívesom-autoprepravníkom. Dĺžka prepravy je zvyčajne 1-2 dni.
Vypočítaná cena za prepravu už obsahuje kompletný servis (nakládka pojazdného/nepojazdného vozidla, upevnenie na prívese, vykládka).

Preprava automobilu je možná aj z Beneluxu do UK.

 

4. Sťahovanie – paletová preprava

Pre objemné prepravy Vám vieme ponúknuť celú dodávku, prípadne dodávku s prívesom. Zameriavame sa hlavne na prepravu medzi UK- Benelux-om a Slovenskom/Českom, ale vieme Vám poskytnúť naše služby aj v rámci celej EÚ.

Objem dodávky 17 m3 – nosnosť dodávky 1 100 kg

Objem nákladného prívesu 7,4 m3 – nosnosť nákladného prívesu 1 100 kg

Dĺžka plátového prívesu 4,5 m – nosnosť plátového prívesu 2 100 kg

Cena za prepravu pri tejto službe sa vždy vypočíta individuálne. 

Image icon

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre Vás! info@trago.sk

SK +421 911 545 001
UK +44 7746 116 451
info@trago.sk
Pracovná doba:
Po - Pia 9.00 - 17.00 hod.