';
delimiter image

Naše služby

Transport Anglicko <-> Slovensko / Česko

1. Sťahovanie – paletová preprava

Pre objemné prepravy Vám vieme ponúknuť celú dodávku. Zameriavame sa hlavne na prepravu medzi UK (Anglicko, Wales, Škótsko) a Slovenskom/Českom, ale vieme Vám poskytnúť naše služby aj v rámci celej EÚ.

Samotnú prepravu vykonávame len našimi dodávkami, bez prekládok tovaru do iných vozidiel, preto Vám vieme poskytnúť rýchlu a spoľahlivú prepravu.

Poistenie prepravovaného tovaru (CMR poistenie) je zahrnuté už v cene prepravy.

Objem dodávok 17 m3 – rozmery nákladného priestoru: dĺžka 4m, šírka 1.7m, výška 2.1m (5 paliet)
Nosnosť dodávok 1 100 kg
Typ dodávok – bezpečné skriňové dodávky Fiat Ducato L4H3
Vek dodávok – maximálne 3 roky staré

Cena za prepravu pri tejto službe sa vždy vypočíta individuálne. 

Poskytujeme priame zastupovanie v colnom konaní pre firmy aj súkromné osoby. Vybavíme kompletné colné odbavenie (Export, Import, T1). Vašou jedinou povinnosťou je, aby ste nám odovzdali potrebné dokumenty k preprave.


2. Preprava tovaru (balíkov)

Ako to u nás funguje?

Osobne prepravujeme balíky z presnej adresy odosielateľa na presnú adresu k prijímateľovi (vchodové dvere paneláku/dvere do dvora). Vaše balíky je možné prevziať alebo doručiť aj priamo z/do domu/bytu, cenník za túto službu nájdete v prepravných podmienkach.

Nepracujeme ako sprostredkovateľská firma, takže neprekladáme vaše balíky do žiadnych kamiónov! Celú cestu je balík na jednom mieste a v bezpečí. Je to veľmi výhodné hlavne pre ľudí, ktorí chcú poslať krehké veci alebo už majú zlé skúsenosti s inými (veľkými) firmami. U nás je Váš balík naša priorita. Odosielateľa i prijímateľa vždy kontaktujeme sms-kou aspoň deň pred vyzdvihnutím/doručením balíkov s odhadovaným časom príchodu. Pracujeme systémom od dverí k dverám a v prípade komplikácií môžete dodaciu adresu zmeniť, ale len do času, pokiaľ sme balík už neskúšali doručiť na prvú adresu!! Balíky sú po celý čas prepravy poistené, v prípade záujmu je možnosť aj extra poistenie.

Platbu za prepravu môže uhradiť odosielateľ, aj prijímateľ. Z našich skúseností však uprednostňujeme, aby za prepravu platil odosielateľ.
Spôsob platby: hotovosť (prijímame eurá, libry aj české koruny)

Obsah balíka

Je zakázané posielať cigarety, alkohol, zbrane, náboje, chemikálie, rádioaktívne látky, omamné látky, výbušné látky, horľaviny, parfém nad 50ml. Prípadné pokuty bude musieť uhradiť prijímateľ/odosielateľ. Ďalej neodporúčame veci, ktoré sa môžu rýchlo pokaziť a tiež mrazené potraviny.

Ako správne prichystať balík(y) na prepravu?

Veci môžete zabaliť do kufrov, krabíc, cestovných tašiek. Ak posielate televízor, ktorý nie je zabalený v originálnej krabici, musíte ho dostatočne obaliť stretch (naťahovacou) fóliou. Stojan televízora odporúčame odmontovať. Pri bicykloch a inej technike, ktorá sa môže poškodiť či zašpiniť (látkové cestovné tašky, kufre), zabaľte veci do fólie alebo to zabalíme za vás za malý poplatok. Poplatky nájdete v sekcii cenník. Vaše balíky/kufre už nemusíte označovať, urobíme to za Vás pri nakládke.

 

Balík nad 30kg

Prosíme Vás, rozdeľte ho do dvoch alebo viac krabíc (Health and Safety). Platí sa za váhu, nie za počet balíkov. Ak túto váhu porušíte, účtujeme extra £10. Pokiaľ sa jedná o zásielku zabalenú priamo výrobcom (nový tovar z obchodu) tá môže byť aj nad 30kg bez príplatku.

Balík(y) do 20 kg (minimálna objednávka)

Ak posielate balík(y), ktoré vážia dokopy menej ako 20kg, platí jednotná cena £30 v rámci zóny A v UK. Podrobný cenník: cenník

EXPRESNÉ DORUČENIE

Našim zákazníkom ponúkame možnosť využiť nadštandardnú službu v podobe expresného doručenia balíka do 48 hodín za bezkonkurenčnú cenu £50.


3. Preprava zvierat

 • vozidlo používame výlučne na prepravu zvierat (vstavané klietky)
 • z presnej adresy odosielateľa na presnú adresu k prijímateľovi
 • dvaja certifikovaní vodiči
 • fotodokumentácia počas prepravy
 • máme všetky potrebné povolenia na prepravu zvierat v rámci EÚ a GB
 • vozidlo upravené na prepravu zvierat podľa platnej legislatívy
 • medzi Francúzskom a Veľkou Britániou cestujeme eurotunelom
 • množstvo skúseností a referencií
 • najlepšie ceny

Prepravujeme prevažne domáce zvieratá ako psy, mačky, fretky, zajace, rôzne hlodavce, ale aj ježkov, vtákov, korytnačky, alebo rybičky.

O zvieratká je celý čas postarané, pravidelne zastavujeme na odpočívadlách kde vašich domácich miláčikov vyvenčíme, nakŕmime a dolejeme im vodu do misky. Celú dobu sa snažíme aby to bola pre nich pohodlná, bezstresová a hlavne bezpečná cesta. Aj preto medzi UK a Francúzskom cestujeme cez Eurotunel (vlakom). Narozdiel od trajektu, sme po celý čas cestovania vo vnútri auta so zvieratkami. Všetky zvieratká sú prepravované v aute, ktoré je schválené štátnou veterinárnou správou SR. Vozidlo je taktiež schválené Britskou stranou od DEFRA. Vozidlo má v zadnej časti osobitnú klimatizáciu a teplotu vzduchu je možné regulovať.

Vodič(i) absolvovali kurz o preprave zvierat na dlhé trasy a od roku 2014 sme bezpečne prepravili už tisícky zvierat. Doba prepravy záleží na tom, či posielate zvieratko z/do južnej časti Anglicka alebo na sever, priemerná dĺžka prepravy je 48hodín.

Podmienky prepravy od 1.1.2021:

 • platný cestovný pas (čip, očkovanie proti besnote, odčervenie pri psoch v smere do UK)
 • AHC (Animal health certificate)/EHC (Export health certificate)
 • TRACES

Ostatné veci potrebné k preprave ako obojok, vodítko, misky, potravu, vodu a záchod pre mačky máme pre Vášho miláčika pripravené v cene prepravy.

Dátumy prepravy sú iné ako pri preprave balíkov, keďže preprava sa realizuje vozidlom upraveným len na prepravu zvierat.
Na fotografii môžete vidieť vozidlo z vnútra, ktoré na prepravu zvierat používame.
   

Viac informácií o povinností pri preprave zvierat nájdete tu: https://www.eurotunnel.com/uk/traveller-info/pets/

Zvieratá Vám vieme po dohode prepraviť v rámci celej Európy.

Pre rezervovanie prepravy zvieraťa sa posiela nevratná záloha

– 50% na UK/SK účet alebo
– 55% na Paypal (5% je poplatok za prevod peňazí cez Paypal)

 

Zvyšok peňazí musí zaplatiť odosielateľ alebo príjemca v hotovosti, prípadne ich treba doposlať na ten istý účet (kde pošlete zálohu) najneskôr  1 deň pred doručením zvieraťa.

 

 


4. Preprava automobilov

Prepravíme aj Vaše auto! (pojazdné i nepojazdné)
Pre konkrétnu cenovú ponuku nám prosím napíšte podrobnejšie informácie na e-mail:

 • Typ auta, ročník, hmotnosť prípadne rozmery (dĺžka a výška)
 • Kedy by ste chceli prevoz uskutočniť
 • Odkiaľ (štát, mesto), Kam (štát, mesto) by ste chceli previesť auto

Samotná preprava je realizovaná autoprepravníkom. Dĺžka prepravy je zvyčajne 1-3 dni. V smere Zo Slovenska/Česka je dĺžka prepravy 3-5 dní.
Vypočítaná cena za prepravu už obsahuje kompletný servis (nakládka pojazdného auta, upevnenie na prívese, poplatky spojené s prepravou, vykládka).


Image icon

Potrebujete poradiť?

Sme tu pre Vás! info@trago.sk

SK +421 911 545 001
UK +44 7746 116 451
info@trago.sk
Pracovná doba:
Po - Pia 9.00 - 17.00 hod.