1. Preprava balíkov

Ako to u nás funguje?

Osobne prepravujeme (sťahujeme) balíky z presnej adresy odosielateľa na presnú adresu k prijímateľovi (vchodové dvere paneláku/dvere do dvora). Vaše balíky je možné prevziať alebo doručiť aj priamo z/do domu/bytu, cenník za túto službu nájdete v prepravných podmienkach.
Nepracujeme ako sprostredkovateľská firma, takže neprekladáme vaše balíky do žiadnych kamiónov! Celú cestu je balík na jednom mieste a v bezpečí. Je to veľmi výhodné hlavne pre ľudí, ktorí chcú poslať krehké veci alebo už majú zlé skúsenosti s inými (veľkými) firmami. U nás je Váš balík naša priorita. Odosielateľa i prijímateľa vždy kontaktujeme sms-kou aspoň deň pred vyzdvihnutím/doručením balíkov s odhadovaným časom príchodu. Pracujeme systémom od dverí k dverám a v prípade komplikácií môžete dodaciu adresu zmeniť, ale len do času, pokiaľ sme balík už neskúšali doručiť na prvú adresu!! Balíky sú po celý čas prepravy poistené, v prípade záujmu je možnosť aj extra poistenie.

Platbu za prepravu môže uhradiť odosielateľ, aj prijímateľ. Z našich skúseností však uprednostňujeme, aby za prepravu platil odosielateľ.
Spôsob platby: hotovosť (prijímame eurá, libry aj české koruny), paypal (libry a eurá), bankový prevod na UK účet (libry), bankový prevod na SK účet minimálne 1 deň vopred (eurá).

Obsah balíka

Je zakázané posielať cigarety, alkohol, zbrane, náboje, chemikálie, rádioaktívne látky, omamné látky, výbušné látky, horľaviny, lieky. Prípadné pokuty bude musieť uhradiť prijímateľ/odosielateľ. Ďalej neodporúčame veci, ktoré sa môžu rýchlo pokaziť a tiež mrazené potraviny.

Ako správne prichystať balík(y) na prepravu?

Veci môžete zabaliť do kufrov, krabíc, cestovných tašiek. Ak posielate televízor, ktorý nie je zabalený v originálnej krabici, musíte ho dostatočne obaliť stretch (naťahovacou) fóliou. Stojan televízora odporúčame odmontovať. Pri bicykloch a inej technike, ktorá sa môže poškodiť či zašpiniť (látkové cestovné tašky, kufre), zabaľte veci do fólie alebo to zabalíme za vás za malý poplatok. Poplatky nájdete v sekcii cenník. Dôležité je, aby všetky veci boli dôkladne označené a to nasledovne:

 • meno a priezvisko prijímateľa,
 • adresa doručenia a
 • telefonický kontakt na prijímateľa

balenie balikov na prepravu

Ak posielate balík ktorý váži viac ako 30kg

Prosíme Vás, rozdeľte ho do dvoch alebo viac krabíc (Health and Safety). Platí sa za váhu, nie za počet balíkov. Ak túto váhu porušíte, účtujeme extra £10. Pokiaľ sa jedná o zásielku zabalenú priamo výrobcom (nový tovar z obchodu) tá môže byť aj nad 30kg bez príplatku.

Balík(y) do 20 kg

Ak posielate balík(y), ktoré vážia dokopy menej ako 20kg, platí jednotná cena £26.

EXPRESNÉ DORUČENIE

Našim zákazníkom ponúkame možnosť využiť nadštandardnú službu v podobe expresného doručenia balíka do 48 hodín za bezkonkurenčnú cenu £50.


2. Preprava zvierat

– osobne (bez sprostredkovateľských poplatkov a bez prekladania do iných áut)
– z presnej adresy odosielateľa na presnú adresu k prijímateľovi!
– máme všetky potrebné povolenia na prepravu zvierat v rámci celej Európy
– naše autá máme upravené na prepravu zvierat podľa platnej legislatívy
– medzi Francúzskom a Anglickom cestujeme eurotunelom

– množstvo skúseností a referencií
– najlepšie ceny

preprava zvieratO zvieratká je celý čas postarané, pravidelne zastavujeme na odpočívadlách kde vašich domácich miláčikov vyvenčíme, nakŕmime a dolejeme im vodu do misky. Celú dobu sa snažíme aby to bola pre nich pohodlná, bezstresová a hlavne bezpečná cesta. Aj preto medzi UK a Francúzskom cestujeme cez Eurotunel (vlakom). Narozdiel od trajektu, sme po celý čas cestovania vo vnútri auta so zvieratkami. Všetky zvieratká sú prepravované v aute, ktoré je schválené štátnou veterinárnou správou SR. Čiže po celý čas prepravy majú v aute zapnutú klimatizáciu/vetranie a sú umiestnené v prepravkách kôli bezpečnosti. Prepravky v aute máme umiestnené v časti, kde je najlepší/čerstvý vzduch.
Vodič(i) absolvovali kurz o preprave zvierat na dlhé trasy a od roku 2014 sme bezpečne prepravili už stovky zvierat. Maximálny počet prepravovaných zvierat v jednom aute máme stanovený na 5ks, aby sme bezproblémovo zvládli starostlivosť o všetky zvieratá.  Doba prepravy záleží na tom, či posielate zvieratko z/do južnej časti Anglicka alebo na sever, v obidvoch prípadoch Vám ho vieme dodať do 2 dní (južná časť za 20-40 hodín) od prevzatia zvieraťa.

Podmienky prepravy:

 • platný cestovný pas
 • čip
 • očkovanie proti besnote
 • odčervenie (pri psoch v smere do UK)
 • potrava a voda na 2 dni
 • obojok a vodítko
 • prepravka.

Ak nemáte prepravku, ponúkame Vám možnosť prenájmu. Máme všetky veľkosti. Ceny za prenájom nájdete v sekcii cenník. Dátumy prepravy sú rovnaké ako pri preprave balíkov. Zvieratá pri zbere nakladáme do auta ako posledné a v krajine doručenia ich prednostne rozvážame pred rozvážaním balíkov.

Viac informácií o povinností pri preprave zvierat nájdete tu: https://www.eurotunnel.com/uk/traveller-info/pets/

Zvieratá Vám vieme po dohode prepraviť v rámci celej Európy.

Pre rezervovanie prepravy zvieratka sa posiela záloha

– 50% na UK/SK účet alebo
– 55% na Paypal (5% je poplatok za prevod peňazí cez Paypal)

Zvyšok peňazi musí zaplatiť odosielateľ v hotovosti v deň nášho vyzdvihnutia, prípadne ich treba doposlať na ten istý účet (kde pošlete zálohu) najneskôr  1 deň pred vyzdvihnutím zvieratka.

 

Na nasledovnom obrázku môžete vidieť povolenie na prepravu zvierat na dlhé trasy zo štátnej veterinárnej správy.Povolenie na prepravu zvierat

 


3. Preprava automobilov

Prepravíme aj Vaše auto! (pojazdné i nepojazdné.)
Pre konkrétnu cenovú ponuku nám prosím napíšte podrobnejšie informácie na e-mail:

  1. Typ auta, ročník, hmotnosť prípadne rozmery (dĺžka a výška)
  2. Kedy by ste chceli prevoz uskutočniť
  3. Odkiaľ (štát, mesto), Kam (štát, mesto) by ste chceli previesť auto

Samotná preprava je realizovaná prívesom-autoprepravníkom. Dĺžka prepravy je zvyčajne 2 dni.
Vypočítaná cena za prepravu už obsahuje kompletný servis (nakládka pojazdného/nepojazdného vozidla, upevnenie na prívese, vykládka)

preprava automobilov

No Comments

Comments are closed.